Nereden Çıkıyor Bunlar!

Nereden Çıkıyor Bunlar!

Toplum olarak cinnet hali yaşıyoruz desek belki de yanlış olmaz.

Son günlerde gündeme gelen birkaç olay.

Varan 1:

TBMM Genel Kurulunda İzmir Milletvekili Atila Sertel, TRT’nin yayına çıkardığı Doç. Dr. Teyfur Erdoğdu‘nun “Çok fazla rüyamda Peygamberi, Allah’ı ve Kabe’yi görüyorum. Bir gün odaya girdim, Kabe örtüsü var” dediğini belirterek, “Nereden buluyor TRT bu manyakları?” ifadesini kullanarak tepki gösterdi.

Evet TRT’ye sormak lazım. Sizin hitap ettiğiniz toplum Müslüman bir toplum değil mi? Dinimizin en temel ilkelerini yerle bir etmeye çalışan Teyfur Erdoğdu ismindeki bu şahsı nereden buldunuz ve ne diye program konuyu yapıyorsunuz? Program konuğu yapmayı sürdürecek misiniz? Olayın sorumluları hakkında idari bir işlem yaptınız mı? Yapmayı düşünüyor musunuz? Bu ülkenin insanlarından özür dilemeyi düşünüyor musunuz? Sorumlu yayıncılık anlayışı gereği dini değerleri tahrip eden bu şahıs hakkında suç duyurusunda bulundunuz mu?

Bakalım şikayet edilen program hakkında RTÜK ne karar verecek? Merakla bekliyorum.

Varan 2:

Güngören Belediye Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi, kendisini görüp ayağa kalkmadığı gerekçesiyle belediyede çalışan bir şoförden, tuvaletin önüne oturtarak kendisinin her geçişinde ayağa kalkıp selam vermesini istemişti.

Ekmeğinin peşinde bir insan, işinden olmamak için cezaya itiraz dahi edemiyor. İpekçi ise, yönetici olmasının mağruriyeti ile kendince insanlık haysiyetine yakışmayacak ceza veriyor ve kendisine temenna durdurtuyor.

Skandal üzerine bir açıklama yapan Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir, İpekçi’nin istifasının alındığını duyurdu.

Varan 3:

Konya Valisi Cüneyt Orhan Toprak, öğretmenler günü etkinliğinde oturuşunu beğenmediği kişiye; “Sen öğretmen misin birader? Öğretmen gibi otur da görelim ya” diyerek nasıl bir nezakete sahip olduğunu ve üslubunun ne olduğunu ortaya koymuştur.

Bir devlet yetkilisinin önünde herkes düz oturmak zorunda mıdır?

Devleti temsil eden üslubu bu olan kişi valilik makamına yakışıyor mu sizce?

Varan 4:

Samsun’un Bafra Belediyesi Başkan Yardımcısı Şaban Hüryaşar‘ın şoförü olarak görev yapan Salih Küçük, başkan yardımcısının kapısını açmadığı gerekçesiyle görevden alındığı, eski çalıştığı yer olan zabıtaya geri gönderildiğini ileri sürüldü.

Varan 5:

Van’da, üniformalı bir polis memuru iddialara göre trafikte kendisine yol vermediği gerekçesiyle özel halk otobüsü şoförüne silah çekti.

Sosyal medyaya yansıyan olayın görüntülerine göre olay Marangoz Kavşağı’nda yaşandı. Görüntülerde etrafındaki çok sayıda kişiye rağmen elini belindeki silahına atan polis memurunun otobüs şoförüne “istediğim gibi silahımı çekerim, sana ne” sözlerini sarf ettiği duyulan polisin, yolcular ve başka bir meslektaşı tarafından uzaklaştırılmaya çalışıldığı görülüyor.

İddia doğruysa tam bir felaket. Halkın güvenliğini sağlamakla yükümlü polis memuru, halkın güvenliğini tehlikeye atıyor ve silahıyla korumakla yükümlü olduğu halktan birisini silahıyla korkutuyor. İşin vehameti bir öfke patlaması yaşayan polisin istediğim gibi silahımı çekerim pervasızlığına sahip olması.

Varan 6:

Kayseri’nin Sarız ilçesinde yaşayan 53 yaşındaki Duran Altunç, ineğine yazılan ceza tebligatını görünce neye uğradığını şaşırdı.

Gündeme düşen 6 farklı olay.

Artık toplumda hemen her yerden çok olumsuz örnekler duyuyoruz. Bunlar artık idareyi rahatsız etmeye başladı. Çünkü kamuoyuna yansıyan her olumsuz hareket ve davranış doğrudan veya dolaylı yoldan yetkilileri etkiliyor. Buna bir çözüm üretilmesi gerekiyor. Yetki ve sorumluluk yetkililerde.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*